Banka Hesap Numaralarımız

+90 (332) 321 38 01

durusu42@hotmail.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 18:00

Sık Sorulan Sorular
Anasayfa Sık Sorulan Sorular

Su arıtma cihazında Tank ( depo ) ne işe yarar ?

RO Su arıtma sistemlerinde var olan çelik tanklar, membranın ürettiği suyu depolamaya yarar. Tankların yapısı ve içerisinde bulunan basınç nedeni ile hava ile temas etmeyen su, sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmiş olur.

Su arıtma cihazı filitrelerinin ne zaman değiştirilmesi gerekiyor, filtreler pahalı mı ?

Filtre değişimini belirleyen faktörler; a-Kullandığınız su miktarı b-Şebeke suyunuzun sertlik oranı c-Kullandığınız cihazın kalitesi Naturelife W01, elektronik kontrol ünitesi sayesinde filtrelerini otomatik olarak kendi kendine kontrol eder ve değişim zamanı geldiğinde sesli ve görüntülü uyarı verir. Naturelife W01, günde 3 defa kendi filtrelerini yıkadığı için ve filtre kalitesi sayesinde ön filtreleri 2 yıl, membran filtresi ise ortalama 5 yıl gitmektedir.

Reverse Osmosis (Ters Ozmos) su arıtma cihazları, sudaki mineralleri tamamını alır mı ?

Membran yapısına göre değişkenlikler olacaktır. Ancak temelde bilinmesi gereken husus, suyun insan vücudunda ki ana faktörünün kanı sulandırması, yağları çözümündeki faktörünün ise toksin atımı olduğunun bilinmesidir. (insan vücudunun %78 sudur.) Elbette ki içtiğimiz sudan bir çok mineral almaktayız ancak bu mineraller sadece sudan değil yediğimiz ve içtiğimiz diğer sıvılardan da alınmaktadır. Örnek vermek gerekirse, 1 şişe maden suyunda bulunan mineral miktarı insan vücudunun ihtiyaç duyduğu 30 günlük minerale eşit olduğunu bilmekte fayda vardır. Kısacası kansorejen maddeler, virüs, bakteri, mikrop vs. dolu bir su içmektense minerali az ama sağlıklı temiz su içmek daha faydalıdır.

Su Arıtma Cihazınıza nasıl sahip olabilirim ?

İnternet sitemizden veya bize telefon ile ulaşarak geniş ve tatmin edici bilgilendirme sonucunda gerçekten ihtiyacınız olan ürünü seçmenize yardımcı olabiliyoruz.

Su Arıtma Cihazı fiyatları nasıl ?

Genel olarak düşük fiyatlı sistemler kalitesiz malzemelerle imal edildikleri için zaman içinde basınçtan dolayı kırılma ve sızdırma gibi problemler ile karşılaşırlar. Tabii ki sadece fiyat karşılaştırma doğru karar vermek için yeterli değildir. çünkü piyasada yüksek fiyatla satılan ve görünüşte diğerlerinden farkı olmayan kalitesiz mallarda bol miktarda mevcuttur.

Membran Su Arıtma Filtresi nedir ?

Membran, reverse osmosis sistemin kalbidir. Membran yarı geçirgen bir zardır. Bunu hücre zarına benzetebiliriz. Osmos olayı özellikle hücrelerde görülür. Az yoğun ortamdan, çok yoğun ortama sıvı geçişine verilen isimdir. Reverse osmosis ise ters osmos demektir. Bu işlem basınçla, az yoğun ortamdan, çok yoğun ortama geçişi sağlamaktır. Membran gözenekleri 8 - 10 angstrom'dur. Angstrom bir ölçü birimidir ve milimetrenin tam 10 milyonda biridir. Bu kadar küçük gözeneklerden yalnızca moleküler bir geçiş olabilir. Bu moleküllerinde 8 - 10 angstrom'dan küçük olması gerekir. Su molekülleri 5 - 6 angstrom arasındadır ve bu gözeneklerden kolayca geçerler. Ancak suyun içinde bulunan kaba kirler, erimiş mineraller ve diğer olumsuz unsurlar bu gözeneklerden büyüktürler ve asla suyla beraber geçemezler.

Reverse Osmosis (Ters Ozmos) Su Arıtma Sistemi nedir, nasıl çalışır ?

Arıtma Cihazına giren su 5 ayrı filtreden geçer. 1.AŞAMA : Suyu 5 mikron (milimetrenin 200’de biri), seviyesine kadar filtre eder. Çamur, pas, asbest gibi tortuları arıtır. Suyu berrak bir hale getirir. 2.AŞAMA : Granül Aktif karbon Filtre, başta klor olmak üzere kötü koku ve tat veren tüm kimyasal karışımları ve organik kirlilikleri arıtır. 3.AŞAMA: Blok Karbon Filtre kötü koku ve tat veren tüm kimyasal karışımları ve organik kirlilikleri arıtır.Aynı zamanda bu aktif karbon filtre membrana gidecek 0,1 mikrona kadar partikülleri tutup membranın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. 4. AŞAMA : Membrana gelen basınçlı su, gözenekleri milimetrenin milyonda birinden çok daha küçük olan membran dan geçerek filtre edilir.Bu işlem sırasında suda bulunabilecek zararlı karışımların ve mikropların tamamı dışarı atılır. 5.AŞAMA : Son Karbon Filtre’de suyun tadı ve kokusu bir kez daha iyileştirilerek,arıtılan su tatlandırılır. 6.Aşama : Ultraviyole filtre sayesinde bakteri,virüs,mikrop gibi canlılar yok edilir. 7.Aşama : Çelik Tank, arıtılmış ve tatlandırılmış su buraya depolanır.

Su Arıtma Cihazı filtresinin değişmesinin gerektiğini nasıl anlarım ?

Filtre değişimini belirleyen faktörler; a-Kullandığınız su miktarı b-Şebeke suyunuzun sertlik oranı c-Kullandığınız cihazın kalitesi Naturelife W01, elektronik kontrol ünitesi sayesinde filtrelerini otomatik olarak kendi kendine kontrol eder ve değişim zamanı geldiğinde sesli ve görüntülü uyarı verir. Naturelife W01, günde 3 defa kendi filtrelerini yıkadığı için ve filtre kalitesi sayesinde ön filtreleri 2 yıl, membran filtresi ise ortalama 5 yıl ömre sahiptir.

Su Arıtma Cihazı ile arıtılan suyu nerelerde kullanabilirim ?

Su arıtma sisteminizden çıkan suyu; 1-İçebilirsiniz, 2-Yemek,çay, kahve gibi yerlerde kullanabilirsiniz, 3-Antibiyotik hazırlarken kullanabilirsiniz, 4-Sebze ve meyve yıkamada kullanabilirsiniz (ıspanak, marul vs.), 5-Ütü suyu olarak kullanabilirsiniz.

Su Arıtıma Cihazı Satın Alırken Başka Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Cihaz kalitesinin yanı sıra satıcınızın güvenilirliği de çok önemlidir. Uzun yıllar kullanacağınız bir cihaz alıyor olduğunuzdan teknik destek, sarf ve yedek parça temini konularında sıkıntı yaşatmayacak unvanı ve adresi belli firmaları tercih etmenizde yarar var. Unutmayın ki desteksiz iddialarla kapıdan veya internet gibi ortamlardan satış yapan, yeri yurdu belli olmayan kişi ya da sanal firmalardan alacağınız cihazlardaki herhangi bir problemde karşınızda sorumlu bir muhatap bulma imkânınız olmayacaktır.

İyi bir Reverse Osmosis (Ters Ozmos) Su Arıtma Cihazı en az kaç kademeden oluşur?

En az 5 kademeli Reverse Osmosis (Ters Ozmos) sistemi alın. Daha az sayıda filtreden oluşanlar, mesela 3- 4 kademeli olanlar daha az kararlıdır, daha çok probleme ve daha sık filtre değişimine ihtiyaç duyarlar (her 4- 6 ayda bir). İyi bir Reverse Osmosis (Ters Ozmos) sistemi filtre elemanlarının çok daha uzun dayanmasını sağlar (ön filtreler 12 ay ve arıtılmış su kalitesi de çok kademe sayesinde daha garantilidir). İyi bir 5 kademeli reverse osmosis sistemi ile uzun vadede çok daha fazla para ve zaman tasarruf edersiniz. Reverse Osmosis (Ters Ozmos) Sistemlerinde en doğru filtre sıralaması; 3 adet ön filtre olduğundan emin olun (ön filtreler reverse osmosis membranından önceki filtrelerdir). Bunların ikisi karbon ve birinci kademede sediment filtre (tortu filtresi) olmalıdır - bu önemli! İki karbon filtrenin RO filtreden önce (kademe 2 ve 3) olmasına dikkat edin çünkü bu filtreler reverse osmosis filtreyi klor gibi maddelerin vereceği hasardan korur. Elde edilecek arıtılmış suyun saflığı ağırlıklı olarak reverse osmosis membranının iyi durumda oluşuna bağlı olduğundan bu çok önemlidir. 5. kademede tat verici filtre ve arzu edilirse 6. kademe olarak mineral katkı filtresi eklenebilir. Not: Pek çok 4 kademeli sistem 2 karbon filtreye sahiptir, ancak bunların sadece biri RO membrandan öncedir. İkinci karbon filtre genellikle Reverse Osmosis (Ters Ozmos) membrandan sonra konduğu için RO membran ihtiyacı olan yüksek korumadan mahrum kalır. Bu küçük detay çok büyük fark yaratır! Karbon filtrelerin cinsi de çok önemlidir. Katı “karbon blok” filtreler, “tanecikli” (GAC - granular activated carbon) filtrelerden ve küçük “sıralı” (in-line) karbon filtrelerden çok daha iyidirler. Tanecikli filtreler sistemi tıkayan karbon tozlarına sebep olurlar. Küçük sıralı karbon filtreler ise çok çabuk tükenirler ve Reverse Osmosis (Ters Ozmos) membranın zararlı “klor”a maruz kalmasına neden olurlar. “Karbon blok” filtreler toz yapmaz ve en uzun ömürlü olanlardır. Aynı zamanda 2 sediment (tortu) ön filtreli sistemlerden de uzak durun. çünkü iyi bir RO sistem 2 karbon ön filtreye ihtiyaç duyar, 2 tortu filtresine değil. Tortu filtreleri karbon filtrelerden daha ucuz olduğundan üreticiler karbon filtre yerine sediment filtre koymayı tercih ederler, fakat bu membranın ömrünü ve suyun kalitesini etkiler.

Bir Reverse Osmosis (Ters Ozmos) Su Arıtma Sistemi için nelere bakmalısınız?

İyi kalitede parçalardan oluşmasına, sağlam ve sıkı bir şaseye iyi bir işçilikle monte edilmiş olmasına, boru bağlantılarının temiz ve düzgün olmasına dikkat edilmelidir. Cihazların iyi parçalarla yapılmış olması kadar iyi bir işçilikle monte edilmiş olmaları da önemlidir.

Ucuz ve Düşük Kaliteli Su Arıtma Cihazlarının tipik problemleri

- Kısa filtre ömrü: 1 yıl yerine 6 ay. - Kısa Membran ömrü: 3- 5 yıl yerine 1- 2 yıl. - Membran muhafazasının membrana sıkı oturmaması nedeniyle meydana gelen arıtılmamış suyun arıtılmış su bölgesine yaptığı sızıntılar iyi kalite filtre elemanı kullanılsa bile arıtmanın etkinliğini azaltır. - Borularda ve otomatik akış kesme aparatındaki sızıntılar. - 1-2 yıl sonra sızdırmaya başlayan kalitesiz depolar. - Her biri ayrı ayrı test edilmemiş cihazlar - Belirli kuruluşlardan kalite belgesi almamış cihazlar. - Uzun kullanma sürelerinde daha pahalıya mal olan cihazlar - Az ya da hiç olmayan servis desteği.

Su Arıtmada Fiyat, Kalite ve Servis Nasıl Bir Fark Yaratır?

Genel olarak düşük fiyatlı sistemler kalitesiz malzemelerle imal edildikleri için zaman içinde basınçtan dolayı kırılma ve sızdırma gibi problemler ile karşılaşırlar. Tabii ki sadece fiyat karşılaştırma doğru karar vermek için yeterli değildir, çünkü piyasada yüksek fiyatla satılan ve görünüşte diğerlerinden farkı olmayan kalitesiz mallarda bol miktarda mevcuttur.

Su Arıtma Cihazı alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

İçme suyu arıtma cihazı sipariş etmeden önce değerlendirmeniz gereken birkaç detay var; 1-En iyi içme suyu arıtma sistemi: Pek çok uzman, Reverse Osmosis (Ters Ozmos) su arıtma sistemlerinin su arıtma filtre sistemleri içinde en iyi seçim olduğu konusunda hemfikirdirler. Reverse Osmosis (Ters Ozmos) arıtıcılar, diğer arıtıcılarla karşılaştırıldığında en geniş zararlı madde filtreleme özelliğine sahiptirler. 2-Kalite: En önemlisi! Evinize su arıtıcı sistem taktıracak ve elde ettiğiniz suyu içeceksiniz. Kötü tasarlanmış, iyi monte edilmemiş, sık problem çıkaran, iyi kalitede su elde etmeyen ve hatta evinizi su basmasına sebep olabilecek bir cihaza sahip olmak istemezsiniz. O zaman alacağınız cihazda kullanılan malzemelerin kalitesini, montaj işçiliğini ve ürün garantisini sorgulayın. 3-Periyodik bakım ve filtre değişimleri: Bütün arıtma sistemlerinde belirli dönemlerde değiştirilmesi gereken farklı tip ve sayıda filtreler bulunmaktadır. Bu filtrelerin endüstri standardındaki ölçülerde olması, kolay bulunabilmesi, uzun ömürlü, uygun fiyatlı ve kolay değiştirilebilir olması önemlidir.

Su Arıtma Sistemi kurulumu nasıl yapılır ?

Su Arıtma Sistemi kurulumunda Özelikle yetkili servisler tercih edilmelidir.

Su Arıtma cihazlarınız yalnızca evlerde mi kullanılıyor ?

Ters Ozmoz’un başlıca kullanım yerleri arasında, Buhar Kazanları Besi suyu hazırlanması, Kaplamacılık, Eczacılık, Gıda ve Meşrubat Sanayi, İçme suyu Üretimi, Tıp’ da Hemodiyaliz Tedavisi Laboratuarlar, son yıllarda atık suların geri kazanılmasında arsenik giderimin de gündeme gelmiştir.

Yeni Nesil Su Arıtma cihazı nasıl çalışır?

Arıtma Cihazına giren su 5 ayrı filtreden geçer. 1.AŞAMA : Suyu 5 mikron (milimetrenin 200’de biri), seviyesine kadar filtre eder. Çamur, pas, asbest gibi tortuları arıtır. Suyu berrak bir hale getirir. 2.AŞAMA : Granül Aktif karbon Filtre, başta klor olmak üzere kötü koku ve tat veren tüm kimyasal karışımları ve organik kirlilikleri arıtır. 3.AŞAMA: Blok Karbon Filtre kötü koku ve tat veren tüm kimyasal karışımları ve organik kirlilikleri arıtır.Aynı zamanda bu aktif karbon filtre membrana gidecek 0,1 mikrona kadar partikülleri tutup membranın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. 4. AŞAMA : Membrana gelen basınçlı su, gözenekleri milimetrenin milyonda birinden çok daha küçük olan membran dan geçerek filtre edilir.Bu işlem sırasında suda bulunabilecek zararlı karışımların ve mikropların tamamı dışarı atılır. 5.AŞAMA : Son Karbon Filtre’de suyun tadı ve kokusu bir kez daha iyileştirilerek,arıtılan su tatlandırılır. 6.Aşama : Ultraviyole filtre sayesinde bakteri,virüs,mikrop gibi canlılar yok edilir. 7.Aşama : Çelik Tank, arıtılmış ve tatlandırılmış su buraya depolanır.

Neden Su Arıtma Cihazı kullanmalıyız ?

Çünkü su hayattır. Hayatımızı devam ettirmek için olmazsa olmazımızdır. Bedenimizin yaklaşık % 70'i sudan oluşur. insan haftalarca aç kalabilir. Ancak, 2 – 2.5 günden fazla susuz kalamaz. Yani su, gıdalardanda önce gelmektedir. Su az tüketildiğinde ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarılmış olur. İçtiğiniz su temiz ise sağlıklı bir şekilde hayatımızı sürdürmemiz mümkün. Fakat ya kirli ise? Naturelife ile temiz ve sağlıklı içme suyunuzu evinizde kendiniz üretin..

Yapıcı İş Merkezi D Blok No:28 Selçuklu / Konya
+90 (332) 321 38 01
+90 (332) 321 38 02
durusu42@hotmail.com

Copyrights © 2020 Durusu Mühendislik - Bütün Hakları Saklıdır.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ